Akyaka Kadın Azmağı

Azmak, eski çağlardan beri ilgi alanı olmuştur. Azmak suyu sodalıdır ve bunu fark eden kadınlar yöre köylerden gelip çamaşırlarını burada yıkamışlardır.

Neyse ki teknoloji Azmak kıyılarını çamaşır yıkama alanı olmaktan çıkarmış ve güzel bir mesire yeri olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir.
Suyun denize döküldüğü alandan başlayarak Azmak boyunca yürüyebilir ve bu doğal zenginliği yaşayabilirsiniz.

Yaz akşamları çevresine doğal klima hizmeti vermektedir. Eğer kıyılarında iseniz boğucu sıcakları doğal klima ile serinleyerek geçiriyorsunuz demektir. Azmak suyu bir hayli soğuktur. Ayaklarınızı suya sokmaya niyet ederseniz zaten bu soğu hissedeceksiniz. Gençlerin gezi teknelerinden o soğuk suya atlayışlarını görünce eminim içiniz titreyecektir. Kıyı boyu doğal zenginlikler içinde tüm doğal yaşam ortamını göreceksiniz. Halen el değmemiş olması çok büyük şans ve insanın doğal zenginliklere ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha hissedeceksiniz. Mutlaka sevdikleriniz ile birlikte kıyısında yürüyüş yapınız. Limandan kalkan tekne turları ile Azmak suyunun üzerinde bir gezinti size unutulmaz anlar yaşatabilir. Mutlaka Azmak suyunu ziyaret ediniz.